Festival Litoměřická notička

21. ročník Litoměřické notičky
Ve čtvrtek 30. března dopoledne zazněly naší školou hlasy dětí z pěveckých sborů Barvičky a Kocouři. Byl to zahajovací koncert již 21. ročníku festivalu dětských pěveckých sborů Litoměřická notička. Slavnostního zahájení se zúčastnil i starosta města pan Ladislav Chlupáč, který vyjádřil radost nad tím, že máme v Litoměřicích tolik šikovných mladých zpěváků. Pozvání přijali také ředitelé ostatních základních škol a další hosté. Tentýž den se konal ještě večerní koncert duchovní hudby v kostele Všech svatých. Zde jsme mohli slyšet domácí pěvecké sbory Puellae Cantantes a Páni kluci. Jako hosté přijeli ještě zpěváci z Ústí nad Labem - sbor Schola cantorum z pedagogické fakulty ústecké univerzity.
Páteční program, tedy tradiční přehlídka dětských pěveckých sborů, byl letos zároveň i regionálním kolem celostátní přehlídky dětských a středoškolských pěveckých sborů. V kategorii dětských sborů se zúčastnily: Vinohrádek ze Žalhostic, Kvítek a Pomněnky z Děčína, Perlička z Mostu, Cvrčci z Roudnice nad Labem, Hlásek z Chomutova, Sedmikrásky, Samohlásek, Souhlásek, Barvičky a Modrásci z Litoměřic. Středoškolské pěvecké sbory zastupovaly N.T.C. Rumburk, SmoG Most a domácí mužský komorní sbor Páni kluci. Varhanním sálem školy tak celé dopoledne zněly krásné skladby zpívané za doprovodu klavíru či dalších hudebních nástrojů. Celým programem provázel pan učitel Pavel Zajíček. Členy odborné poroty byli Doc. PhDr. Ivana Ašenbrenerová, Ing. Ladislav Souček a paní Zuzana Kacafírková. Krátce po poledni proběhlo vyhlášení výsledků soutěže. Naše domácí sbory si vedly skvěle, a tak si v dětské kategorii Sedmikrásky odnesly stříbro, Barvičky a Modrásci zlato. Ve středoškolské kategorii získali zlato Páni kluci, kteří byli zároveň nominování do celostátního kola.
Děkujeme všem zúčastněným pěveckým sborům za příjemný hudební zážitek i přátelskou atmosféru, kterou na soutěži vytvořily.

Tomáš Zika