Projektové dny

7
Říj

KUK na Boženě

Nově zavedený projektový den KUK se nám osvědčil a proto jsme jej uspořádali znovu. Žáci 5. a 7. tříd vyměnili školní batohy za turistické a vydali se na výlety. Jejich cíle byly Oparno, Čertovy hlavy u Liběchova, Hořidla nebo Kočka. Ráno sice pršelo, ale během dne se vyčasilo. Deváťáci tradičně připravovali pro čtvrté a druhé třídy dopravku na ostrově a dobrodružný les na Mostné hoře. Žáci třetích, šestých a osmých ročníků si vybrali zajímavá zvířata a zpracovávali o nich projekty.

Štítek: 
17
Kvě

Oslavy Dne harmonie na Boženě

Naše škola, známá především svými pěveckými sbory a orientací na estetické předměty a jazyky, se dlouhodobě se věnuje celkovému rozvoji osobností svých žáků. Dokladem je i každoroční oslava harmonie projektovým dnem, který je již nedílnou součástí vzdělávacího programu. Jeho cílem je na prvním stupni dokonalé poznání našeho města a na druhém stupni především Prahy.

Štítek: 
30
Dub

Den Země 2019

Den Země jsme si v letošním roce připomněli v úterý 30. dubna 2019. Chceme, aby si každý žák uvědomil, že přežití téměř všech živočichů na Zemi je ohroženo. I my si tímto dnem vštěpujeme, že patříme této Zemi a ona nám. Co chceme chránit, musíme znát! Žáci se seznámili s nejdůležitějšími ekosystémy a vztahy mezi živočichy a rostlinami. Učili se třídit odpad ve sběrném dvoře v Litoměřicích a mapovali kontejnery na tříděný odpad přímo v ulicích města.

Štítek: 
9
Lis

Mediální den - 2018

Projektový den proběhl 31 října. Žáci se seznámili s prací v televizním a rozhlasovém studiu, s historií písma, vyráběli knihu třídy, plakát k filmu nebo hráli divadlo. Šesťáci pořádali třídní svatbu včetně veškerých náležitostí. Novinkou byla prezentace organizace Prales dětem a diskuze o problematice spojené s palmovým olejem.

Štítek: 
27
Zář

„KUK“ NA BOŽENĚ

Naše škola trvale pracuje na aktualizování svého vzdělávacího programu. Zlepšením je kromě tandemové výuky matematiky i nový projektový den „KUK“, který zajímavým způsobem propojuje prvky turistiky, vlastivědy a přírodovědy. A tak se mohli žáci seznámit s útulky pro zvířata, procvičit si témata z dopravní výchovy, navštívit výstavu dravců nebo řadu zajímavých míst v našem kraji.

Štítek: 
17
Kvě

Dolů i nahoru

Při projektovém dni harmonie se vydáváme prozkoumávat, pozorovat a obdivovat. Jen příkladem, co jsme včera zažili: Někteří putovali dolů, do sklepů a poznávali Litoměřice z podzemí. Jiní sestoupili do expozice dolu Národního technického muzea v Praze. A kde bylo nahoru? V Praze jsme vystoupali na nejkrásnější místa - Hradčany, Vyšehrad i Petřín. Jiní vyšplhali na mlékem oplývající horu Říp. A tak děti srovnávaly výroky praotce s mlžným = mléčným oparem.

Štítek: 
30
Dub

Den Země - 2018

Den Země jsme si na v letošním roce připomněli v pondělí 30. dubna. V moderním pojetí je to ekologicky motivovaný den, který upozorňuje na dopady ničení životního prostředí. I my si tímto dnem vštěpujeme, že patříme této Zemi a ne ona nám. Žáci se seznámili s nejdůležitějšími ekosystémy a vztahy mezi živočichy. Učili se třídit odpad přímo v třídírně odpadu v Prosmykách, ve sběrném dvoře v Litoměřicích, mapovali sběrné nádoby přímo v ulicích města a navštívili čistírnu odpadních vod.

Štítek: 
8
Lis

Co takhle svatba, šesťáci aneb Mediální den na Boženě

Kluci v oblecích, holky v šatech, nevěsta, ženich, oddávající, dorty od cukrářů, zákusky, svatební kytice od nejzkušenějších květinářů, štěbetání, lehká nervozita, kameramani, obdivné výkřiky, tak to byl dnešek 8. listopad pro letošní šesťáky. V rámci mediální výchovy krok za krokem prošli svatebním dnem, sehráli, ale také nafilmovali svatební obřad, hostinu a se získaným „materiálem“ budou dále pracovat v hodinách informatiky, kde záznam sestříhají a upraví.

Štítek: 
11
Říj

Máme rádi zvířata!

Téměř každý žák naší školy má doma nějakého domácího mazlíčka. To jsme zjistili během oslavy mezinárodního dne zvířat. K této příležitosti jsme, jako každoročně, uspořádali projektový den. Tentokrát se konal v úterý 10. října. Kdo přišel okolo desáté hodiny na školní hřiště, mohl spatřit křečky, morčata, hady, pejsky, kočky a spoustu dalších domácích mazlíčků. Celý den začal ráno netradičně.

Štítek: 
22
Zář

Den turistiky na Boženě

Děti z naší školy vyměnily opět po roce školní batohy za turistické a vydaly se postupně na trasy prvního projektového dne – Dne turistiky. Žáci 7. a 8. ročníků si vybrali trasu dle náročnosti a cíle. Letos měli na výběr: Lovoš, Ronov, Hořidla a Kočku. Druháci prožili dobrodružství díky deváťákům v pohádkovém lese na Mostné hoře. Žáci 3. tříd vyrazili na Radobýl a zbytek deváťáků vysvětloval a prověřoval znalosti čtvrťáků z dopravní výchovy na Střeleckém ostrově.

Štítek: 

Stránky