Projektové dny

8
Lis

Co takhle svatba, šesťáci aneb Mediální den na Boženě

Kluci v oblecích, holky v šatech, nevěsta, ženich, oddávající, dorty od cukrářů, zákusky, svatební kytice od nejzkušenějších květinářů, štěbetání, lehká nervozita, kameramani, obdivné výkřiky, tak to byl dnešek 8. listopad pro letošní šesťáky. V rámci mediální výchovy krok za krokem prošli svatebním dnem, sehráli, ale také nafilmovali svatební obřad, hostinu a se získaným „materiálem“ budou dále pracovat v hodinách informatiky, kde záznam sestříhají a upraví.

Štítek: 
11
Říj

Máme rádi zvířata!

Téměř každý žák naší školy má doma nějakého domácího mazlíčka. To jsme zjistili během oslavy mezinárodního dne zvířat. K této příležitosti jsme, jako každoročně, uspořádali projektový den. Tentokrát se konal v úterý 10. října. Kdo přišel okolo desáté hodiny na školní hřiště, mohl spatřit křečky, morčata, hady, pejsky, kočky a spoustu dalších domácích mazlíčků. Celý den začal ráno netradičně.

Štítek: 
22
Zář

Den turistiky na Boženě

Děti z naší školy vyměnily opět po roce školní batohy za turistické a vydaly se postupně na trasy prvního projektového dne – Dne turistiky. Žáci 7. a 8. ročníků si vybrali trasu dle náročnosti a cíle. Letos měli na výběr: Lovoš, Ronov, Hořidla a Kočku. Druháci prožili dobrodružství díky deváťákům v pohádkovém lese na Mostné hoře. Žáci 3. tříd vyrazili na Radobýl a zbytek deváťáků vysvětloval a prověřoval znalosti čtvrťáků z dopravní výchovy na Střeleckém ostrově.

Štítek: 
12
Dub

Den Země

Každoročně si v dubnu připomínáme, stejně jako tisíce lidí v mnoha dalších státech, Den Země. Žáci se seznámili s nejdůležitějšími ekosystémy, kterými jsou louky a pole, les, voda, vesnice a město. Vytvářeli obrázky zvířat, které pak umístili na velkoformátový obraz daného ekosystému, který si připravili v hodině výtvarné výchovy. Nakonec znázornili vzájemné vztahy mezi živočichy pomocí provázku nebo tenkých proužků papíru. Další část dne strávily děti v přírodě.

Štítek: 
9
Lis

Jak pracují rozhlas a televize?

To i mnohé další zjišťovali naši žáci při svém mediálním dnu. Kromě těchto médií se zajímali i o tisk, filmy, ale i o práci úřadů apod. Součástí tohoto již prověřeného projektového dne byla např. i školní svatba šestých ročníků, návštěva muzea, vodního hradu v Budyni a další aktivity na různých místech. Na fotografi jsou třeťáci při výukovém programu v Severočeské galerii výtvarného umění.

Dr. Václav Hanč, ředitel školy

Štítek: 
12
Říj

Když zvířata mají svátek…

Máte rádi zvířata? My na Boženě ano! Proto jsme jejich mezinárodní svátek oslavili projektovým dnem, který se uskutečnil v úterý 11. října. Kdo přišel okolo desáté hodiny na školní hřiště, mohl spatřit křečky, morčata, hady, pejsky, kočky a spoustu dalších domácích mazlíčků. Tento den měly děti dovoleno přinést do školy jakékoliv domácí zvíře a pochlubit se s ním před svými spolužáky. To ale není zdaleka vše! Celý den začal ráno netradičně.

Štítek: 
30
Zář

Den turistiky 2016

Je 29. září 2016, krátce před osmou hodinou a na našem školním hřišti to hučí jako v úle. Nikdo nechce dovnitř do školy. Není divu, je totiž Den turistiky, první z našich letošních projektových dnů. Počasí nám přeje, a tak máme před sebou určitě dopoledne plné zážitků. Každý žák si mohl sám podle svých možností a podle vlastní sportovní zdatnosti vybrat trasu, kterou chce absolvovat. A vybírat bylo skutečně z čeho. Tak třeba: Opárno, Plešivec, blízká Skalice, nebo vzdálenější Varhanice.

Štítek: