Mimoškolní aktivity

13
Zář

Techdays 2017

V Litoměřicích na výstavišti Zahrada Čech se ve dnech 4.-6.10. 2017 konají TECHDAYS - prezentace středních i vysokých škol a firem s technickými obory a řemesly. Můžete si přečíst další informace.

7
Pro

Puellae na Mikulášské s The Tap Tap - 2016

Dívčí sbor Puellae cantantes vystoupil na 6. ročníku velkého benefičního koncertu kapely The Tap Tap, absolventů a studentů škol Jedličkova ústavu, ve Fóru Karlín. Záznam koncertu můžete zhlédnout na stránkách České televize a fotografie si prohlédnout na facebooku kapely.

6
Lis

Drakiáda nad Mostkou

Odpoledne 5.11. se nad Mostnou horou objevilo hejno draků, které sem přišly pouštět děti ze 3.a se svými rodiči a pedagogy. Počáteční obavy z možného deště či chybějícího větru se rozplynuly s postupným vzlétnutím všech draků. Ti se pak vznášeli nad hlavami všech nadšených účastníků. Děti byly odměněny malým dráčkem za výdrž v chladném počasí a společně se šly ohřát s rodiči do čajovny.

8
Říj

Pasování na čtenáře - 2.b

Jelikož se druháčci naučili v první třídě krásně číst, byli v pátek všichni pasováni na čtenáře. Každý musel stvrdit přečtením básničky, že umí číst a pak mohl pokleknout před krále. Ten ho pasoval na rytíře. Vše bylo zpečetěno předáním listiny a průkazkou do knihovny pro každého rytíře.

15
Zář

Ostrov patřil čtvrťákům

Ve středu 14.9.2016 dostali žáci 4.a speciální domácí úkol. Měli si odpoledne připravit kola, koloběžky, brusle či jiné vozítko a vyrazit na Střelecký ostrov. Sami samozřejmě ne, museli si s sebou vzít někoho z rodičů či sourozenců​​. Počasí parádně vyšlo, a tak zatímco někteří pilně odpočívali v základním táboře, ostatní kroužili po okruhu kolem letního kina. Byla nás docela pěkná skupina. Děti si to užily a myslím, že dospělí také. Za fotky děkujeme paní Milušce Šlechtové a všem zúčastněným za prima podvečer.

Pavlína Štefanová

17
Srp

Páni kluci zdraví ze soustředění před velkým koncertem

Litoměřický chlapecký sbor Páni kluci se v těchto dnech účastní společného soustředění s chlapeckými sbory z Pardubic a Prahy, které je vyvrcholením příprav na velký letní koncert. Ten se uskuteční tuto sobotu ve 20 hodin v letním kině v Litoměřicích. Na koncertě se kromě již zmíněných pěveckých těles podílí i královéhradecká filharmonie. Více než sto padesát kluků dokončuje přípravy uvedení celosvětové premiéry skladby známého českého skladatele Jana Jiráska na motivy Máje Karla Hynka Máchy - Bez konce láska je.

20
Čer

Osmáci na ozdravném pobytu

Osmičky strávily týden ve Lhotsku. Užily si turistiku, koupání, spoustu připravené zábavy i volného času jenom pro sebe. Jak napsala jedna žákyně 8. ročníku: „Jediné, čím se dali uklidnit bylo jídlo, bylo ho dostatek, a tak nedocházelo k větším nepokojům.“ I tak se to dá říci. Kromě jídla osmáci dobyli zříceninu hradu Litýš, obec Levín a v orientačním běhu prokázali svoje schopnosti pracovat s mapou. Celý týden byl především o zábavě, kterou dokazují i pořízené fotky.

20
Čer

3.b v Pekle

Dne 18. 6. 2016 jsme se s žáky 3.b a jejich rodiči vydali vlakem do Pekla u Zahrádek. Procházkou Peklem jsme došli až na kozí farmu. Navštívili jsme zdejší zámek a prošli zámeckou zahradu. Zdařilý výlet jsme zakončili zmrzlinou ve zdejší cukrárně.

7
Čer

8.B a petangue v Píšťanech

V sobotu 4. června jsme se sešli na nedaleké pískovně. Počasí nám přálo, a tak rodinky mohly přijet na kolech. Taťkové rozdělali oheň, občerstvili jsme se, poznali pravidla hry i vítěze našeho klání. Takových příjemných večerů bych si přála zažít více.

5
Čer

5.a s rodiči v Mirakulu

V sobotu 4.6. 2016 si děti z 5.a a jejich rodiče (převážně maminky) báječně užily výlet do Mirakula. Už sama cesta 1. třídou vlakem byla zážitkem! Dvoukilometrový přesun z nádraží Milovice jsme zvládli plni očekávání velmi rychle. A pak už to dětské těšení bylo naplněno. Park nabízel nepřeberné množství zábavy od obřích trampolín přes podzemní chodby a visuté prolézačky, kouzelný kolotoč, zvířátka a lesní stezku... I maminky se nakonec nechaly zlákat od milého klábosení u kávy a leckterou atrakci vyzkoušely.

Stránky