Ozdravný pobyt 9.a.

Předposlední květnový týden vyrazili žáci 9.a na velice očekávaný ozdravný pobyt. Po pečlivém plánování cesty, programu a zařizování, se před litoměřickým nádražím rozloučili se svými rodiči a vydali se na dlouho cestu. V Kolíně přestoupili na vlak do Budapešti. Hlavní Maďarské město bylo jejich první zastávkou. Zde se seznámili s maďarskou, ale i indickou kuchyní, z Rybářské bašty a Citadely shlédli na centrum města, přešli po slavných dunajských mostech, obdivovali majestátní budovu parlamentu, toulali se večerním městem a žasli nad jinakostí maďarštiny.

Po návštěvě tamního Tropikária – akvárii a obřích nádrží s tropickými rybami a dokonce i žraloky, přišel čas zamířit na jih a seznámit se s mořským světem na vlastní kůži. Po noci strávené v chorvatském Záhřebu, totiž zamířili na jadranské pobřeží – do Rijeky. Hostel přímo na pláži sváděl k odpočinku, koupání a lenošení ze kterého žáky vylákala jen představa nákupů a večeře v centru města. Po pestrém a náročném programu si však takový relax děti zasloužily.

Předposlední den již opět patřil vodě sladké. Prohlídkou slavných a jedinečných Plitvických jezer jsme zakončili naše putování. Poslední den byl již jen ve znamení návratu a dlouhé cesty přes Slovinsko a Rakousko do Litoměřic.

Bez komentářů.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.