Máme rádi zvířata!

Téměř každý žák naší školy má doma nějakého domácího mazlíčka. To jsme zjistili během oslavy mezinárodního dne zvířat. K této příležitosti jsme, jako každoročně, uspořádali projektový den. Tentokrát se konal v úterý 10. října. Kdo přišel okolo desáté hodiny na školní hřiště, mohl spatřit křečky, morčata, hady, pejsky, kočky a spoustu dalších domácích mazlíčků. Celý den začal ráno netradičně. Děti nešly do svých tříd jako jindy, ale rozmístily se do místností po skupinkách, ve kterých byly namíchané napříč ročníky. A jak takové skupiny vznikly? Žáci se předem zapsali na kartičky ke zvířatům, která je něčím zaujala. O nich pak zpracovávaly koláže plné zajímavých informací, obrázků a fotek. Ty nyní můžete vidět vystavené na chodbách naší školy. Každý rok vybíráme zvířata z jiného kontinentu, pro letošek jsme zvolili faunu z oblasti Austrálie a Oceánie. I když nám úplně nepřálo počasí, další část dne strávili někteří mimo školu. V ústecké zoologické zahradě, v Zoocentru Srdov nebo v psím útulku v Řepnicích. Kdo zůstal ve škole, také se nenudil. Přijeli za námi například cvičení dravci či kočky z útulku. Další žáci si vyzkoušeli odlévání zvířecích stop do sádry. Program tohoto dne byl opravdu bohatý, a tak se žáci měli možnost dozvědět spoustu nových zajímavých informací o zvířatech zábavnějším způsobem, než při klasické výuce ve třídě.

Mgr. Tomáš ZikaŠtítek: 

Bez komentářů.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.