KUK na Boženě

Nově zavedený projektový den KUK se nám osvědčil a proto jsme jej uspořádali znovu. Žáci 5. a 7. tříd vyměnili školní batohy za turistické a vydali se na výlety. Jejich cíle byly Oparno, Čertovy hlavy u Liběchova, Hořidla nebo Kočka. Ráno sice pršelo, ale během dne se vyčasilo. Deváťáci tradičně připravovali pro čtvrté a druhé třídy dopravku na ostrově a dobrodružný les na Mostné hoře. Žáci třetích, šestých a osmých ročníků si vybrali zajímavá zvířata a zpracovávali o nich projekty. Ty budou vystavené na chodbách naší školy. Druhou polovinu dopoledne pak děti strávili s živými zvířaty. Na hřišti byli cvičení dravci, přijely k nám kočky z útulku Černiv, ale za psy do útulku v Řepnicích museli žáci dojet. Oba útulky děti finančně podpořily z peněz ze sběru starého papíru a řada dětí přinesla i svůj osobní příspěvek v podobě krmiva pro psy nebo kočky. Tento projektový den se schází skupiny napříč ročníky a společně plní zadané úkoly a poznávají přírodu.

Mgr. Hana Luvíková

Štítek: