Etno den 2019

Našim školákům jsme jako tradičně nadělili ke Dni dětí jejich nejoblíbenější projektový den - Etno den. Již několik dní předem si žáci sami sestavili rozvrh hodin - vybrali si program z nabídky jednotlivých učitelů. A že bylo z čeho vybírat! A co jsme letos mohli ve škole vidět? Někteří sledovali fotky a poslouchali zážitky svých učitelů z cest po světě, skládali origami, vybarvovali mandaly, vyráběli africké náhrdelníky či své vlastní hudební nástroje. Jiní si vyzkoušeli olympiádu na záludných překážkách v tělocvičně. Kdo neměl ještě dost pohybu, ten šel na country tance nebo na kruhový trénink. Pro hudebně nadané byla připravená výuka hry na slovenské fujary nebo na ukulele. Také přišel do školy sklář, od něhož se děti dozvěděly vše o českém skle a měly možnost si vytvořit i svůj vlastní skleněný výrobek. Milovníci exotických pokrmů si mohli vyzkoušet výrobu japonského suši. A kdo byl z toho všeho příliš unavený, šel relaxovat nebo se nechat po thajsku namasírovat. Nabídka aktivit pro děti byla skutečně pestrá a všichni si projektový den moc užili.