Etno den - 2017

Jak to vypadá v Izraeli, v Íránu nebo v Egyptě? Jak se vaří v Japonsku? Kde je Keňa a jak se tam žije dětem? Jak se píše a mluví v Číně? To vše a ještě mnohem víc měly možnost vidět a vyzkoušet si děti z naší školy. Ve čtvrtek 1. června se u nás konal Etno den. Již několik dní předem si žáci sami sestavili rozvrh hodin - vybrali si program z nabídky jednotlivých učitelů. A že bylo z čeho vybírat! Letošní novinkou byla africká taneční skupina Emongo, která rozproudila krev v žilách nejen dětem, ale i jejich učitelům. Nově bylo také součástí tohoto dne anglické divadlo. A co jsme ještě mohli ve škole vidět? Někteří sledovali fotky a poslouchali zážitky svých učitelů z cest po světě. Jiní si vyzkoušeli olympiádu na záludných překážkách v tělocvičně. Kdo neměl ještě dost pohybu, ten šel na country tance nebo na brazilskou zumbu. Pro hudebně nadané byla připravená výuka hry na slovenské fujary nebo na ukulele. Také přišel do školy sklář, od něhož se děti dozvěděly vše o českém skle a měly možnost si vytvořit i svůj vlastní skleněný výrobek. Milovníci exotických pokrmů si mohli vyzkoušet výrobu japonského suši. A kdo byl z toho všeho příliš unavený, šel relaxovat nebo se nechat po thajsku namasírovat. Nabídka aktivit pro děti byla skutečně pestrá a všichni si projektový den moc užili.

Bez komentářů.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.