Den Země - 2018

Den Země jsme si na v letošním roce připomněli v pondělí 30. dubna. V moderním pojetí je to ekologicky motivovaný den, který upozorňuje na dopady ničení životního prostředí. I my si tímto dnem vštěpujeme, že patříme této Zemi a ne ona nám. Žáci se seznámili s nejdůležitějšími ekosystémy a vztahy mezi živočichy. Učili se třídit odpad přímo v třídírně odpadu v Prosmykách, ve sběrném dvoře v Litoměřicích, mapovali sběrné nádoby přímo v ulicích města a navštívili čistírnu odpadních vod. V okolí Milešovky je pan Pitek seznámil se svou snahou vrátit Českému středohoří jeho původní podobu. Jiné děti navštívily dílnu ručního papíru, vyráběly třídní herbář, studovaly živočichy žijící v rybníce nebo poznávaly život ve včelím úlu. Dnem Země jsme přivítali jaro, i když počasí už bylo vysloveně letní a Země nám ukazovala svou nejpřívětivější tvář.

Mgr. Martina SlávikováŠtítek: 

Bez komentářů.

Přidat komentář

You must have Javascript enabled to use this form.