Den Země - 2018

Den Země jsme si na v letošním roce připomněli v pondělí 30. dubna. V moderním pojetí je to ekologicky motivovaný den, který upozorňuje na dopady ničení životního prostředí. I my si tímto dnem vštěpujeme, že patříme této Zemi a ne ona nám. Žáci se seznámili s nejdůležitějšími ekosystémy a vztahy mezi živočichy. Učili se třídit odpad přímo v třídírně odpadu v Prosmykách, ve sběrném dvoře v Litoměřicích, mapovali sběrné nádoby přímo v ulicích města a navštívili čistírnu odpadních vod. V okolí Milešovky je pan Pitek seznámil se svou snahou vrátit Českému středohoří jeho původní podobu. Jiné děti navštívily dílnu ručního papíru, vyráběly třídní herbář, studovaly živočichy žijící v rybníce nebo poznávaly život ve včelím úlu. Dnem Země jsme přivítali jaro, i když počasí už bylo vysloveně letní a Země nám ukazovala svou nejpřívětivější tvář.

Mgr. Martina SlávikováŠtítek: 

Bez komentářů.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.