Den Země

Každoročně si v dubnu připomínáme, stejně jako tisíce lidí v mnoha dalších státech, Den Země. Žáci se seznámili s nejdůležitějšími ekosystémy, kterými jsou louky a pole, les, voda, vesnice a město. Vytvářeli obrázky zvířat, které pak umístili na velkoformátový obraz daného ekosystému, který si připravili v hodině výtvarné výchovy. Nakonec znázornili vzájemné vztahy mezi živočichy pomocí provázku nebo tenkých proužků papíru. Další část dne strávily děti v přírodě. Ty mladší se podívaly například k pokratickému rybníku, kde pozorovaly vodní živočichy, nebo do sběrného dvora, kde si připomněly nutnost třídit odpady a viděly, jak se s nimi dál nakládá. Starší žáci se vydali do okolí Milešovky, kde je pan Daniel Pitek seznámil se svou činností, při které se snaží navrátit Českému středohoří jeho podobu z první poloviny minulého století. Jiné třídy se vydaly na exkurzi do čistírny odpadních vod nebo do dílny ručního papíru. Ti, kteří zůstali ve škole, se také nenudili. Přijel za nimi například včelař a seznámil je s chovem včel. Mraky, ze kterých ráno mírně pršelo, se nakonec roztrhaly, a tak jsme si všichni tento projektový den skvěle užili.

Štítek: 

Bez komentářů.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.