Co takhle svatba, šesťáci aneb Mediální den na Boženě

Kluci v oblecích, holky v šatech, nevěsta, ženich, oddávající, dorty od cukrářů, zákusky, svatební kytice od nejzkušenějších květinářů, štěbetání, lehká nervozita, kameramani, obdivné výkřiky, tak to byl dnešek 8. listopad pro letošní šesťáky. V rámci mediální výchovy krok za krokem prošli svatebním dnem, sehráli, ale také nafilmovali svatební obřad, hostinu a se získaným „materiálem“ budou dále pracovat v hodinách informatiky, kde záznam sestříhají a upraví.

Škola hrou u nás o tento projektový den platí do slova a do písmene. Děti z druhých tříd shlédly loutkové divadlo. 3. ročníky pracovaly s novinovými články a navštívily litoměřickou galerii. Čtvrťáci vytvořili vlastní „knihy třídy“ a zavítali do městské knihovny. 5. ročníky zaměřily pozornost na filmové plátno a inspirovaly se pro vlastní dramatizace. 7. ročníky se vypravily do Rozhlasu v Ústí nad Labem. 8. třídy odjely na dějepisnou exkurzi do Budyně, kde si prohlédly vodní hrad a navštívily alchymistickou dílnu a zpracovaly komiks na téma Rudolf II. v Budyni. 9. ročníky strávily den v Praze, v České televizi a nahlédly pod pokličku televizní alchymie. To vše se odehrálo během jednoho dne. Navštivte naši fotogalerii a uvidíte, jak jsme se měli….

Gabriela Rožec

Štítek: 

Bez komentářů.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.