22. ročník Litoměřické notičky byl rekordní, ale teď se už se chystáme na zápis do 1. tříd...

Festival sborového zpěvu Litoměřická notička je již nedílnou součástí litoměřického kulturního života. Letošního ročníku, který se v konal v závěru března, se účastnilo celkem 27 sborů, tj. více než 700 účastníků! Proběhly 4 festivalové koncerty, které se konaly ve Varhanním sále školy a v Divadle Karla Hynka Máchy. Součástí festivalu byla regionální kola soutěží dětských a středoškolských sborů, kterých se účastnilo 22 pěveckých těles (rekordní počet) z celého Ústeckého kraje. Domácí sbory tradičně výborně uspěly. Přípravný sbor Kluci získal stříbrné pásmo, Modrásci – zlaté pásmo a Barvičky - zlaté pásmo s postupem na celostátní přehlídku v Uničově. Festival a soutěž letos podpořili Ústecký kraj a město Litoměřice.
Nyní se chystáme na zápis do prvních tříd. K zápisu se mohou rodiče se svými prvňáčky objednat na konkrétní čas a bez obav, zda budou přijati. Podle spádové oblasti školy, ta je rozhodující pro přijetí, patří do školy pouze 1/3 z celkového počtu dětí, které škola může přijmout.

Dr.Václav Hanč, ředitel školyBez komentářů.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.